Daha Üretken Olmak İçin Gereken 10 Program

Ana Sayfa » EĞİTİM » Daha Üretken Olmak İçin Gereken 10 Program

Dijital teknolojinin zararları hakkında oldukça fazla şey duyuyoruz. Fakat işlerinizin daha etkili ve verimli bir şekilde bitmesine yardım edecek binlerce uygulama da var.

Bu uygulamalar arasından size yardımcı olabilecek bazı uygulamalar;

 

 

Slack

Chat with coworkers on Slack.

Henüz 2 milyon kullanıcısı olsa da birçok kurumsal şirket iç iletişim için Slack kullanıyor.

Bu uygulama bir veya daha fazla iş arkadaşınızla özel bir şekilde konuşmanızı, büyük grup konuşmaları yapmanızı ve dosya paylaşmanızı sağlıyor – bütün bunların hepsi e-posta trafiğinizi gözle görülür şekilde düşürüyor.

Ücret: Ücretsiz (temel seviye)

Uygun platformlar: iOS, Android

Outlook

Organize emails with Outlook.

Outlook’u bilgisayarınızdan gayet iyi tanıyor olmalısınız. Exchange, Office 365, Outlook.com, Apple iCloud ve Yahoo Mail ile integre olabilir dolayısıyla bütün maillerinizi bir yerde toplayabilirsiniz.

Ücret: Ücretsiz

Uygun platformlar: iOS, Android

Facebook Messenger

Keep in touch with friends and acquaintances using Messenger.

Sahip olduğu 700 milyon kullanıcı ile Facebook Messenger’ın popülerliği gittikçe artıyor. Facebook arkadaşlarınıza mesaj göndermek dışında, arama yapabiliyor, görüntülü konuşabiliyor ve ve hatta para bile gönderebiliyorsunuz.

Ücret: Ücretsiz

Uygun platformlar: iOS, Android

Evernote

Create a virtual notepad with Evernote.

Evernote bütün düşünce, fikir ve planlarınızı bir yerde toplamanızı sağlıyor – unutulmaya mahkum oldukları yer olan aklınızda tutmak yerine. Metinlerden, fotoğraflara, web sayfalarına ve ses dosyalarına kadar her şeyi kaydetmeniz mümkün.

Ücret: Ücretsiz (Temel seviye)

Uygun platformlar: iOS, Android


Wunderlist

Keep track of to-do lists with Wunderlist.

Yapılacaklar listesi için oluşturulmuş Wunderlist özel listeler yapmanızı, yakında yapılacak toplantılar/görevler için hatırlatıcılar kurmanızı, bu listeleri arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla paylaşmanızı ve böylece projeler üzerinde birlikte çalışmanızı sağlıyor.

Wunderlist diğer aygıtlarınızla senkronize olabilir böylece bilgilerinize her yerden erişebilirsiniz.

Ücret: Ücretsiz

Uygun platformlar: iOS, Android


Forest

Track your productivity with Forest.Forest üretkenliğinizi takip eder ve ilerleyişinizi bir ağaç şeklinde görselleştirir. Eğer 30 dakika boyunca odaklanır ve akıllı telefonunuzdan uzak kalırsanız ağacınız tamamen çiçek açıyor, eğer o zaman aralığında uygulamayı kapatırsanız ağacınız ölüyor.

Uygulamadaki amaç en sonunda sizin sıkı çalışmanızı gösteren bir ormana sahip olmak.

Ücret: 0.99 Dolar

Uygun platformlar: iOS, Android

Sunrise Calendar

Set up appointments easily with Sunrise Calendar.

Bu uygulama birçok güzel özellik barındırıyor – örneğin birine toplantı ayarlamak için mail attığınızda uygun olduğunuz zamanları gösteren bir link de gönderebiliyorsunuz. Sunrise’ı Linkedin ve Twitter ile senkronize etmeniz mümkün. Böylece toplantı yapacağınız insanların özgeçmişilerini ve fotoğraflarını görebilirsiniz.

Bu uygulama Google takvim, Exchange ve iCloud tarafından desteklenir.

Ücret: Ücretsiz

Uygun platformlar: iOS, Android


Day One

Remember every detail with Day One.

Day One, lokasyondan, hava koşullarına ve dinlediğiniz şarkıya kadar bir anınızla ilgili her şeyi kaydeder.

Uygulama size günlüğünüzü tutmanız için hatırlatıcılar gönderiyor ve notlarınızı Facebook’ta paylaşabileceğiniz gibi kendinize özel de tutabiliyorsunuz.

Ücret: 4.99 Dolar

Uygun platformlar: iOS

GoodReader ile istediğiniz dosyayla çalışın

Work with any file using GoodReader.

Çalışmanız hiçbir zaman erişemediğiniz bir dosya nedeniyle aksamasın. GoodReader, Microsoft Word dokümanlarından PDF dosyalarına kadar çeşitli tarzdaki dosyaları açmanızı, okumanızı ve düzenlemenizi sağlar. Notlar bırakabilir, çizimler yapabilir ve dosyadaki önemli yerleri renklendirebilirsiniz.

Dosyayla işinizi bitirdiğinizde Dropbox, Google Drive veya başka bir yerde saklayabilirsiniz.

Ücret: 4.99 Dolar

Uygun platformlar: iOS

Pocket

Save articles to read later with Pocket.

Okumak için öldüğünüz bir makale veya hikaye gördünüz, fakat bir toplantıya yetişmeniz lazım veya o an meşgulsünüz ve zamanınız yok.

Bu makaleyi veya hikayeyi daha sonradan tekrar okumayı hatırlamayı ummak yerine, o an onu kaydedin ve daha sonra kolayca Pocket’da onu bulun. İnternet bağlantınız olmadan çalışırken kaydettiğiniz içeriklere bile daha sonra ulaşabilirsiniz.

Ücret: Ücretsiz (Temel Seviye)

Uygun platformlar: iOSAndroid

Yararlanılan Kaynaklar:

1- E-Tohum
2- businessinsider

Din ve Egitim Teknolojileri

www.fatihbutun.net
  • Nursel YararDeğerli Hocam kaç yıldır tecrübelerinizden faydalanıyorum hatırlamıyorum, Yaptığınız çalışmalar DKAB camiasında bir çok öğrencinin istifadesine sayenizde sunuldu. Ancak son yaptığınız atılım bence hepsinden daha önemli çünkü hep dediğimiz gibi balık
  • ZEKERİYA TEKTENDeğerli Kardeşim yapmış olduğun çalışmalardan dolayı, binlerce meslektaşım adına sana teşekkür ediyorum. İslam dininin yayılmasına ve yüce dinimizin, yeni nesiller tarafından kolayca anlaşılmasına sağladığınız katkı çok büyük. Allah sizin gibi arkada
  • ŞEYMA NURSayın hocam, öğretmenliğimin ilk yılında hep hayal ettiğim gibi öğrencilerim için ilerleyen yıllarda da kullanabileceğim güzel bir arşiv oluşturmaktı.. sayenizde arşivime değerli dokümanlar kazandırdım.. Allah emeklerinizi zayi etmesin.. Allah razı o
  • Tuba AydınDeğerli meslektaşım ve aynı branşı paylaştığım kıymetli arkadaşım Çalışmanın ve verimli olmanın tadını almış biri olarak sürekli uğraşıyorsun. İnsanlara faydalı olmaya çalışıyorsun.Bu blog bu vazifeye hizmet edecektir Allah işini kolaylaştırsın. Teb