Bursa Öğretmen Akademisi Kasım Ayı İçerik Geliştirme Atölyesi Gerçekleşti

Bursa Öğretmen Akademisi Kasım  Ayı İçerik Geliştirme Atölyesi Gerçekleşti

HABER-DUYURU

08 Kasım 2018

ekledi.

Yorum Yaz

104 kez incelendi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından koordine edilen “Bursa Öğretmen Akademisi” Atölye çalışmaları “Dijital İçerik Geliştirme” atölyesi ile 6 Kasım ve 7 Kasım 2018 tarihlerinde BTSO Eğitim Vadisi AR-GE birimi Uzem salonunda Ar-Ge birimizi öğretmenlerinden M.Fatih Bütün’ün liderliğinde gönüllü öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

2 gün boyunca süren atölyelerde öğretmenlerimize Dijital İçerik Hazırlama’nın basit, keyifli ve kolay yolları gösterildi.

İlk gün gerçekleştirilen atölyede Wordsheet programı ile aynı anda Dijital olarak Kare Bulmaca, Anagram Bulmaca ve Sözcük Avı gibi 3 farklı etkinlik türünün kavram kazanımı üzerine uygulanması katılımcıların da gerçekleştirmesi ile pratiğe döküldü.

İkinci gün ise öğretmenlerimizin en çok kullandığı sunum programı olan PowerPoint etkili interaktif ve keyifli bir sunum aracına nasıl döndürüldüğü birlikte uygulanarak gösterildi. İkinci gün öğretmenlerimizin bu tür atölyelerin artarak devam etmesi temennileri ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile birlikte sona erdi.

Bursa Öğretmen Akademisi “Dijital İçerik Geliştirme” Atölyesi Aralık ve Ocak aylarında da daha önce müracaatta bulunan ancak atölyeye kontenjanların dolması nedeniyle katılamayan öğretmenlerimizin de katılımlarıyla devam edecek.

Kaynak: Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.