Bursa Öğretmen Akademisinde Dijital İçerik Geliştirme Atölyesi

Ana Sayfa » HABER & DUYURU » Bursa Öğretmen Akademisinde Dijital İçerik Geliştirme Atölyesi

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından koordine edilen “Bursa Öğretmen Akademisi” Atölye çalışmaları “Dijital İçerik Geliştirme” atölyesi ile 6 Kasım ve 7 Kasım 2018 tarihlerinde BTSO Eğitim Vadisi AR-GE birimi Uzem salonunda Ar-Ge birimizi öğretmenlerinden M.Fatih Bütün’ün liderliğinde gönüllü öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

2 gün boyunca süren atölyelerde öğretmenlerimize Dijital İçerik Hazırlama’nın basit, keyifli ve kolay yolları gösterildi.

İlk gün gerçekleştirilen atölyede Wordsheet programı ile aynı anda Dijital olarak Kare Bulmaca, Anagram Bulmaca ve Sözcük Avı gibi 3 farklı etkinlik türünün kavram kazanımı üzerine uygulanması katılımcıların da gerçekleştirmesi ile pratiğe döküldü.

İkinci gün ise öğretmenlerimizin en çok kullandığı sunum programı olan PowerPoint etkili interaktif ve keyifli bir sunum aracına nasıl döndürüldüğü birlikte uygulanarak gösterildi. İkinci gün öğretmenlerimizin bu tür atölyelerin artarak devam etmesi temennileri ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile birlikte sona erdi.

Bursa Öğretmen Akademisi “Dijital İçerik Geliştirme” Atölyesi Aralık ve Ocak aylarında da daha önce müracaatta bulunan ancak atölyeye kontenjanların dolması nedeniyle katılamayan öğretmenlerimizin de katılımlarıyla devam edecek.

Kaynak: Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi

Bloguma Abone Olabilirsiniz

FeedBurner-MFB
  • Mehmet Fatih Bütün Hacer Tokgöz Hocam arkadaşlarımıza ve size selamlar. Ancak site bir materyal sitesi değil. Kişisel blog sayfası. Ürettiğim materyallerden örneklee var. Selam ve dua ile…
  • Hacer TokgözHocam sitenizi zümrede arkadaşlar tavsiye etmişti. Materyal yok mu bize öyle söylendi ama ? Nasıl materyal bulabileceğiz. Ben İmam Hatip Lisesinde göreve yeni başladım.
  • Hacer HüsrevoğluHocam bugün yayınladığınız yazıdan sonra okulumuzdaki teknolojik imkanları kullandığımızda çok şeylerin değişebileceğine inanmaya başladım. Bu yönteminizi uygulamaya çalışacağım. Desteklerinizi biz öğretmenlerden esirgememenizi rica ediyor, teşekkür
  • Fazilet KalemliFatih Hocam, Mesleğe yeni başlayan bir öğretmen olarak web sitenizden oldukça istifade ediyorum. Özellikle teknolojik gelişmelerin alanımıza yansıması ile ilgili yazılarınızı takip ediyorum. Size teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  • SevilayHocam içeriklerinizden oldukça faydalandık. Kendim ve öğrencilerim adına teşekkür ederim. Size başarılar dilerim.