Din Öğretimi Materyal Sitesi Yayında

Ana Sayfa » HABER & DUYURU » Din Öğretimi Materyal Sitesi Yayında

E-içerik tasarlama ve geliştirme çalışmaları kapsamında Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen materyallerin yayınlanması amacıyla dogmmateryal.meb.gov.tr adlı web portalı oluşturulmuştur.

Bu internet adresinden tüm öğretmen ve öğrenciler Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ders kitaplarına etkileşimli şekilde ulaşabilecek, hazırlanan e-kitaplar ile etkin ve verimli dersler işlenebilecektir. Bu kapsamda öğretim materyalleri html animasyonlu olarak sisteme yüklenmeye devam edilmektedir.

Ekim ayı itibariyle öğretmen ve öğrencilerin kullanımına açılan (dogmmateryal.meb.gov.tr) sitesinde ilk olarak Kur’an-ı Kerim 5. Sınıf ders kitabının interaktif tasarımı sisteme yüklenmiş ve kullanıma açılmıştır. Diğer kitapların ses ve etkileşimli tasarımlarının da sisteme yüklenmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Bu arada Kur’an- Kerim dersi 5. sınıf 2. üneye ait etkileşimli ders kitabı yer almaktadır.
http://dogmmateryal.meb.gov.tr/flp/Kur5/unite2/kuran5_unite2.html

Bloguma Abone Olabilirsiniz

FeedBurner-MFB
  • Mehmet Fatih Bütün Hacer Tokgöz Hocam arkadaşlarımıza ve size selamlar. Ancak site bir materyal sitesi değil. Kişisel blog sayfası. Ürettiğim materyallerden örneklee var. Selam ve dua ile…
  • Hacer TokgözHocam sitenizi zümrede arkadaşlar tavsiye etmişti. Materyal yok mu bize öyle söylendi ama ? Nasıl materyal bulabileceğiz. Ben İmam Hatip Lisesinde göreve yeni başladım.
  • Hacer HüsrevoğluHocam bugün yayınladığınız yazıdan sonra okulumuzdaki teknolojik imkanları kullandığımızda çok şeylerin değişebileceğine inanmaya başladım. Bu yönteminizi uygulamaya çalışacağım. Desteklerinizi biz öğretmenlerden esirgememenizi rica ediyor, teşekkür
  • Fazilet KalemliFatih Hocam, Mesleğe yeni başlayan bir öğretmen olarak web sitenizden oldukça istifade ediyorum. Özellikle teknolojik gelişmelerin alanımıza yansıması ile ilgili yazılarınızı takip ediyorum. Size teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  • SevilayHocam içeriklerinizden oldukça faydalandık. Kendim ve öğrencilerim adına teşekkür ederim. Size başarılar dilerim.