ETZ2017’de TEDES Tanıtımı Gerçekleştirildi.

Ana Sayfa » HABER » ETZ2017’de TEDES Tanıtımı Gerçekleştirildi.

17-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından her yıl düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017 (Etz17), Ankara Grand Rixos Hotel’de MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı başta olmak üzere bir çok önemli ismin katılımıyla başladı. Gündüz kuşağında oturumların öğleden sonraki oturumlarında ise panel ve atölyelerin yer aldığı zirveye bu yıl Lego Education Başkanı Esben Staerk Jorgensen de katıldı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Geleceğin Eğitimine Katkı” yarışmasında ise Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Ekibinden Nihat Hanpolat, öğretmen kategorisinde katıldığı yarışmada “Masallar Canlanıyor” projesi ile Türkiye 3.sü oldu ve ödülünü MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in elinden aldı.

Ayrıca ilk gün (17 Kasım 2017 Cuma) oturumlarında yine Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü görevli öğretmenlerinden Mehmet Fatih Bütün, Flipped Classroom uygulamasının sadeleştirilerek öğretmen ve öğrenci açısından son derece kolay bir hale getirilen ve devlet okullarında uygulandığında %100 başarı getiren  “Teknoloji Destekli Esnek Sınıflar” (TEDES) adını verdiği uygulamasını, Fırat Üniv. Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Asaf Varol’un moderatörlüğünü yaptığı oturumda katılımcılara tanıttı.

İkinci gün (18 Kasım 2017 C.Tesi) oturumlarında yine Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü projelerinden biri olan “Fatih Kalem” uygulaması da Hasan Yunus Ateş tarafından katılımcılara tanıtıldı.

Eğitimde Teknoloji’nin STEM, Robotik ve Kodlama konularının büyük ilgi gördüğü zirve, anı defterinin imzalanması hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Din ve Egitim Teknolojileri

www.fatihbutun.net
  • Hacer HüsrevoğluHocam bugün yayınladığınız yazıdan sonra okulumuzdaki teknolojik imkanları kullandığımızda çok şeylerin değişebileceğine inanmaya başladım. Bu yönteminizi uygulamaya çalışacağım. Desteklerinizi biz öğretmenlerden esirgememenizi rica ediyor, teşekkür
  • Fazilet KalemliFatih Hocam, Mesleğe yeni başlayan bir öğretmen olarak web sitenizden oldukça istifade ediyorum. Özellikle teknolojik gelişmelerin alanımıza yansıması ile ilgili yazılarınızı takip ediyorum. Size teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  • SevilayHocam içeriklerinizden oldukça faydalandık. Kendim ve öğrencilerim adına teşekkür ederim. Size başarılar dilerim.
  • Emre AltayFatih hocam, sitenin şimdiki halini daha önceden de görmüştüm. Bunu kaldırdığın için üzülmüştüm. Ama yine bu temaya dönmen güzel olmuş. İzinden gitmeye devam ediyorum. Her şey için teşekkür ederim.