Karaman Dijital Din Eğitimi ve Teknoloji Konferansı Gerçekleşti

Ana Sayfa » HABER & DUYURU » Karaman Dijital Din Eğitimi ve Teknoloji Konferansı Gerçekleşti

 Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü projelerinden biri olan Öğretmen Akademileri il dışı  eğitim ve seminer programlarının ilki Karaman’ da Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Konfetans Salonunda Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Din Öğretimi Şube Müdürü Mehmet Ali İyibaş, Karaman Merkez AİHL Müdürü Mustafa Özer ve Ortaokul -Lise Dkab öğretmenlerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce uygulamaya konan ” Din Öğretmenleri Eylem Programı” çerçevesinde Karaman Merkez Ortaokul ve Lise Dkab Öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen “Dijital Ekosisteme Doğru Din Eğitiminde Teknoloji Kullanımı” konulu konferans Bursa İl Mem Ar-Ge Birimi proje koordinatörlerinden Dkab Öğretmeni M.Fatih Bütün tarafından verildi. Konuşmasına Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in ve idari ekibinin selamlarını ileterek başlayan Proje Koordinatörü M.Fatih Bütün konuşmasında şu cümlelere yer verdi: “Bu konferansın anlamlı ve verimli olmasının ancak sayın bakanımızın da ifade ettiği ve başkahraman olarak gördüğü öğretmenlerle yani sizlerle mümkün olacağına inanıyorum. Buna ek olarak klişe ifadeyle balık yiyen değil balık tutmayı zevkli ve keyifli hale getiren en önemlisi de üreten ürettiği ile de yeni neslin gönüllerini ruhlarını fetheden kahramanlar olduğunuzu düşünüyorum.”

Dijital Eğitim(e) Doğru mu?, Neden Eğitimde Teknoloji? Yeni vizyon  Belgesinde (dijital ekosistemde) öğretmenin yeri konumu ve önemi, E-içerik Araçları ve Kullanımı, Etkili Sunum Teknikleri, Din Derslerinin Dijital İçeriklerle Kullanımı (Diji-Din) ve Din Derslerinde Flipped Classroom (TEDES) Kullanımı gibi ilgi çekici konu başlıklarının yaklaşık 3 saat boyunca anlatıldığı konferansın 2.bölümünde ise Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’da öğretmenlerimize kısa bir konuşma yaparak konuşmacıya teşekkür plaketi takdim etti.

Konuşmasında yeni nesle seslenirken dijital dili ihmal etmememiz gerektiğine dikkat çeken Kuntoğlu, öğretmenlerimizin bu anlamda kendi dijital metod ve yöntemleri ile çocuklarımızın eğitim öğretim anlamındaki ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebileceklerine değindi.

Program sonrasında öğretmenlerimizin talep ve görüşlerini dinleyen proje koordinatörü M.Fatih Bütün ise katılımın kendisini son derece mutlu ettiğini ve öğretmenlerimizin dijital anlamdaki ihtiyaçlarına elinden geldiğince bakanlığımızın da destek vermesi halinde yardımcı olabileceğini ifade etti.

Bloguma Abone Olabilirsiniz

FeedBurner-MFB
  • Mehmet Fatih Bütün Hacer Tokgöz Hocam arkadaşlarımıza ve size selamlar. Ancak site bir materyal sitesi değil. Kişisel blog sayfası. Ürettiğim materyallerden örneklee var. Selam ve dua ile…
  • Hacer TokgözHocam sitenizi zümrede arkadaşlar tavsiye etmişti. Materyal yok mu bize öyle söylendi ama ? Nasıl materyal bulabileceğiz. Ben İmam Hatip Lisesinde göreve yeni başladım.
  • Hacer HüsrevoğluHocam bugün yayınladığınız yazıdan sonra okulumuzdaki teknolojik imkanları kullandığımızda çok şeylerin değişebileceğine inanmaya başladım. Bu yönteminizi uygulamaya çalışacağım. Desteklerinizi biz öğretmenlerden esirgememenizi rica ediyor, teşekkür
  • Fazilet KalemliFatih Hocam, Mesleğe yeni başlayan bir öğretmen olarak web sitenizden oldukça istifade ediyorum. Özellikle teknolojik gelişmelerin alanımıza yansıması ile ilgili yazılarınızı takip ediyorum. Size teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  • SevilayHocam içeriklerinizden oldukça faydalandık. Kendim ve öğrencilerim adına teşekkür ederim. Size başarılar dilerim.