Konuşmalarınızı Yazılı Olarak Yansıtan Web Sitesi

Ana Sayfa » ALINTI » Konuşmalarınızı Yazılı Olarak Yansıtan Web Sitesi

Bazen yazmak bize zor gelebilir. Artık bu zorluğa da bir çözüm bulunmuş ve ağzımızdan çıkan sesleri otomatik olarak yazılı metinlere dönüştürecek web siteleriyle klasik not alma bir nebze de olsa yerini dijital hale getirilmiştir.

Yazının başlığı konuyu olduğundan daha havalı gösteriyor olabilir. Neticede cebimizdeki telefonlarda yer alan Siri ve Google sesli arama gibi özellikler sayesinde uzunca bir süredir konuşmalarımızın komut veya metinlere dönüşmesine alışkınız. Öte yandan Google’ları, API’ları bir kenara bırakıp olaya şöyle uzaktan bakacak olursak bu bir mucize değil de nedir? Biz konuşuyoruz ve “bilgisayar” söylediklerimizi yazılı metinlere dönüştürüyor. Yazının icadından sonraki en büyük adım bence budur.

Dictation.io aslında Google’ın ses işleme API’larını kullanan basit bir web sitesi. İngilizce’den Türkçe’ye pek çok farklı dilde konuşarak not alabilmenize olanak sağlıyor. Eminim cep telefonları için buna benzer uygulamalar vardır. Ancak blog yazılarını, makalelerini veya kitaplarını bilgisayar başında yazmaktan hoşlanan, mobil dünyaya o kadar da entegre olmak istemeyenlerdenseniz, sık kullanılanlarınıza ekleyeceğiniz bu site sayesinde yazı yazma veya not alma işlerinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

Alıntı Adresi: www.egonomik.com

Din ve Egitim Teknolojileri

www.fatihbutun.net
  • Hacer HüsrevoğluHocam bugün yayınladığınız yazıdan sonra okulumuzdaki teknolojik imkanları kullandığımızda çok şeylerin değişebileceğine inanmaya başladım. Bu yönteminizi uygulamaya çalışacağım. Desteklerinizi biz öğretmenlerden esirgememenizi rica ediyor, teşekkür
  • Fazilet KalemliFatih Hocam, Mesleğe yeni başlayan bir öğretmen olarak web sitenizden oldukça istifade ediyorum. Özellikle teknolojik gelişmelerin alanımıza yansıması ile ilgili yazılarınızı takip ediyorum. Size teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  • SevilayHocam içeriklerinizden oldukça faydalandık. Kendim ve öğrencilerim adına teşekkür ederim. Size başarılar dilerim.
  • Emre AltayFatih hocam, sitenin şimdiki halini daha önceden de görmüştüm. Bunu kaldırdığın için üzülmüştüm. Ama yine bu temaya dönmen güzel olmuş. İzinden gitmeye devam ediyorum. Her şey için teşekkür ederim.