Şehir Atölyeleri Tanıtımı

Şehir Atölyeleri Tanıtımı
25 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 111 kez okundu.

Öncelikle “Şehir Atölyeleri” fikri nereden çıktı ondan bahsedelim?

Şehir Atölyeleri, Balıkesir’de görev yapan ve eğitim öğretim materyalleri konusunda son derece azimli ve gayretli olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olan Özlem Çakır hocamızın ortaya çıkardığı ve öğretmenlerimizin özellikle önümüzdeki süreçte yeni eğitim öğretim müfredatlarına uygun eğitim öğretim materyalleri üretme konusunda hazır materyalleri tüketmektense her öğretmenin kendi öğrenci yapısına uygun olarak müfredat ve kazanımlara uygun yeni, ilgi çekici ve dijital içerikli materyal üretme konusundaki ihtiyaçlarını karşılama isteğinden doğmuştur.

Şehir Atölyeleri İşleyiş Süreci Hakkında Bilgi Verelim

Şehir Atölyeleri, tamamen gönüllü (özellikle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) öğretmenlerimizin gayret ve çabalarıyla yine kendileri gibi bu konuda üretime yönelik pratik tecrübelerinin artmasını isteyen öğretmenlerimizin katılımlarıyla ortaya çıkan özel bir bir oluşum. Gönüllü öğretmenlerimiz içindeki organizasyona meyilli olan bir arkadaşımız atölye için (maksimum) 12-15 arası öğretmeni (ki bunun için ortamın geniş ve kullanıma elverişli olması gerekiyor.) kendi arasında organize eder ve gerekli işlemler için aşağıda vereceğimiz linkteki başvuru formunu doldurarak müracaat eder. Başvuru neticesinde kendilerinden organizasyonun gerçekleşeceği yer hakkında bilgi alınır ve katılımcıların bu atölyelere özellikle bilgisayarları ile katılması istenir. Katılımcı öğretmenlerimizin atölyede verilecek derslere uygun programları bilgisayarlarında bulundurmaları istenir. Ayrıca organizasyon görevlisi öğretmen arkadaşımız gerekli ikmal ve iaşe işlemleri için ilgili dernek yetkileri ile görüşerek son noktayı koyarlar.

Şehir Atölyelerini Tertipleyecek Gönüllü Öğretmen Arkadaşımızın Yapması Gerekenler Nelerdir?

Bu konuda ise şöyle bir yol izleyecek gönüllü organizatör arkadaşımız… buraya tıklayarak Organizasyon Talep Formunu bilgisayarlarına indirip doldurduktan sonra formu taratacaklar ve  begesder@gmail.com adresine mail atacaklardır. Daha sonra Begesder derneği adresi  olan Konak Mah. Seçkin Sok. No:23/1 PK: 208 Nilüfer, Bursa adresine posta ile göndereceklerdir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ayrıca dileyen organizatör arkadaşımız mehmetfatihbutun@hotmail.com mail adresine de bilgi maili gönderebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git